7. NEMZETKÖZI MONOTÁNC FESZTIVÁL

2016. május 11-12-13-14.

Bethlen Téri Színház

 

Hetedik alkalommal rendezi meg a Közép-Európa Táncszínház a Nemzetközi Monotánc Fesztivál biennálét, idén ismét a VII. kerületi Bethlen Téri Színházban, május 11. és 14. között. Négy este összesen 16 hazai és külföldi szólótánc produkció várja a közönséget, az elmúlt évek kínálatából válogatva.

Az idei fellépők: Tomas Danielis, Feicht Zoltán, Gergye Krisztián, Góbi Rita, Halász Gábor, Hargitai Mariann, Horváth Adrienn, Hód Adrienn, Ivanov Gábor, Juhász Kata, Kovács Péter, Kun Attila, Lili Jungin Lee, Nagy Csilla, Miroljuba Petrova, Réti Anna, Újvári Milán. 

Az idei fesztivál programját a G.I.T.T . – Gangaray Improvizációs Tánctalálkozó színesíti a színház kávézójában. A Gangaray Trambulin fiatal táncosai (Illés Tímea, Kunc Dóra, Kiss Virág, Temesvári Zsófi, Keresztesi Lili, Laza Tímea) improvizálnak Hámor József zenei kíséretével.

A fesztivál hagyományához híven rendeznek kiállítást is: Dusa Gábor, Kenyeres Csilla és Lékó Tamás T.E.S.T. Képek című közös fotókiállítása nyílik a Bethlen Galériában. 

 

FESZTIVÁLPROGRAM

Május 11. (szerda) 19,00 öra

Közép-Európa Táncszínház: K-Arcok

Hargitai Mariann: Lépcső (koreográfus: Réti Anna)

Ivanov Gábor: Uraim (koreográfus: Hód Adrienn)

Horváth Adrienn: Metamorfózis (koreográfus: Halász Gábor)

Kovács Péter: Mind1 (koreográfus: Kun Attila)

Az előadás szünetében a T.E.S.T. Képek című fotókiállítást megnyitja Szögi Csaba

 

Május 12. (csütörtök)

19.00 Tomas Danielis: Locus - concept of me (Ausztria/Dánia/Szlovákia)

20.30 G.I.T.T . – Gangaray Improvizációs Tánctalálkozó

21.00 Feicht Zoltán: Pari (Bemutató)

21.30 Nagy Csilla: FearFrog

 

Május 13. (péntek)

19.00 Góbi Rita - Szegő Dávid: Ne hisztizz!

20.30 G.I.T.T . – Gangaray Improvizációs Tánctalálkozó

21.00 Miroljuba Petrova - Sanne Clifford:  Mira Mira (Bulgária/Hollandia)

21.30 Gergye Krisztián: Hattyú (Bemutató)

 

Május 14. (szombat)

19.00 Juhász Kata: Rossz tanuló felel

20.30 G.I.T.T . – Gangaray Improvizációs Tánctalálkozó

21.00 Újvári Milán: Nonszensz

21.30 Lili Jungin Lee: Skins (Ausztria/Dél-Korea)

 

Fesztiváligazgató: Szögi Csaba